آهنگ های هشت بعدی (8D) و سه بعدی (3D) چگونه ساخته میشود؟

آهنگ های هشت بعدی (8D) و سه بعدی (3D) چگونه ساخته میشود؟
آهنگ های هشت بعدی (8D) و سه بعدی (3D) چگونه ساخته میشود؟

آهنگ های هشت بعدی (8D) و سه بعدی (3D) چگونه ساخته میشود؟

در این مطلب جمع آوری و مختصر شده جدید و بروز خوبان موزیک قصد دارد شمارا با یاری کند تا به آهنگ های 8 بعدی و 3 بعدی بیشتر اشنا شوید.

Ahang 8D———-Ahang3D

What is 8D Audio?

برای مطالعه بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.


در این مقاله (خوبان موزیک) با آهنگ های هشت بعدی و سه بعدی بیشتر آشنا میشوید.

آهنگ های هشت بعدی (8D) و سه بعدی (3D) چگونه ساخته میشود؟


آهنگ سه بعدی یک فایل (صدای) چند رسانه‌ای استریو (Stereo) است. مانند یک فایل MP3 و M4A. این گونه فایل‌ها دو کانال برای ذخیرهٔ صدا دارند که به هنگام اجرای فایل، داده‌های هر دو کانال توسط برنامهٔ کاربردی پخش می‌شود. اگر محتویات این دو کانال صدا شبیه به هم باشد، صدای خروجی از کانال‌های بلندگو نیز تقریباً یکسان خواهد بود. در نتیجه با تغییر داده‌های دو کانال فایل چند رسانه ای، صدای خروجی بعد پیدا می‌کند.

برای نمونه (دانلود آهنگ های سه بعدی و هشت بعدی ایرانی)

دانلود آهنگ هشت بعدی خارجی do you love me

DOWNLOAD


متداول‌ترین کاری که برای بعد دادن به صدا انجام می‌شود این است که یک فایل استریو معمولی را با نرم‌افزارهای ویرایش صدا (مانند Gold Wave) باز می‌کنند. سپس مقدار حجم صدا را در دو کانال به تناسب ریتم صدا تغییر می‌دهند؛ به گونه‌ای که در یک زمان مشخص هر دو کانال صدا، دارای شدت صوت برابر نباشند.

نتیجهٔ کار این است که شدت صدای خروجی از هر کانال بلندگو با دیگری متفاوت خواهد بود. در نهایت گوش ما یک صدای دارای بعد را می‌شنود.


تکنولوژی ۸D در موسیقی چیست و این آهنگ ها چگونه ساخته می شوند؟

صدا های ۸D با فناوری جدیدی ساخته می شوند که گوش دادن به آن ها تجربه جدیدی را برای ما فراهم می سازد. اما شاید برای ما سوال پیش بیایید که صدای ۸D چیست و یا چگونه ساخته می شود؟ امروز در انزل وب تکنولوژی ۸D در موسیقی را معرفی می و روش ساخت این آهنگ ها را نیز بررسی می کنیم.

تکنولوژی ۸D در موزیک چیست؟

What is 8D Audio?

صدا های ۸D معمولا به صدا هایی گفته می شود که اگر با هدفون استریو آن ها را گوش دهید، به نظر می رسد که صدا از جهت های مختلف (بالا و پایین) و از فاصله های متفاوت به شما می رسد که باعث می شود حس کنید خودتان در مکانی خاص هستید! در ادامه مطلب بیشتر با این فناوری و نحوه ساخت موزیک ۸ بعدی آشنا خواهیم شد.

صدا و تکنولوژی ۸D چیست؟

صدای ۸D به معنای صدایی است که هشت بعد را پوشش می دهد. برای شنیدن درست یک صدا وجود دو بعد کافی است اما مهندسان صدا با اضافه کردن حالت های مختلف روی صدا، بعد سوم نیز به آن اضافه کردند تا صدایی واقعی تر و طبیعی تر به گوش ما برسد. اما مهندسان به این نقطه اکتفا نکرده اند و صداهایی با ۸ بعد و یا حتی بیش از آن را ساخته اند. برای درک کامل این صدا ها باید از هدفون های با کیفیت استریو استفاده کنید. در این نوع صدا ها، شما فاصله ها، جهت صدا، ارتفاع و هر چیز دیگری را مانند دنیای واقعی حس خواهید کرد.

همچنین گاهی ممکن است بخواهید صدا را از روی یک موزیک حذف کنید! در این صورت پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش حذف صدا از روی موزیک، فیلم و.. را مطالعه کنید.

برای شنیدن نمونه های صدا های چند بعدی روی نوشته های زیر کلیک کنید

دانلود آهنگ های سه بعدی و هشت بعدی ایرانی

دانلود آهنگ سه بعدی ایرانی

آهنگ های سه بعدی جدید ایرانی

نحوه ساخت صدا و آهنگ های تکنولوژی ۸D

اکنون که با آهنگ ۸ بعدی و به صورت کلی با صدای بعد دار آشنا شدید، بهتر است با روش ساخت آن نیز آشنایی داشته باشید. یکی از روش های این کار، استفاده از نرم افزار ها و پلاگین های مخصوص است. به طور مثال شما می توانید با پلاگین Ambeo Orbi و یا برنامه Audacity صدای چند بعدی بسازید. استفاده از این برنامه ها نیز آسان بوده و آموزش آن ها در سایت سازنده وجود دارد. می توانید نمونه آهنگ های معروف 8بعدی با این برنامه ها را بشنوید:

دانلود آهنگ سیستمی بیسدار ریمیکس هشت بعدی

دانلود آهنگ های هشت بعدی خارجی

ضبط دیجیتال صدا ۸D

اما صدای واقعی تر ۸ و یا چند بعدی، در همان لحظه ساخت به صورت چند بعد ساخت می شود. در این روش از ابزار هایی مانند دو یا چند میکروفون در سر مانکن مانند سر انسان استفاده می شود تا حالت واقعی تری داشته باشد. معمولا میکروفون ها در مکان گوش داخلی قرار داده می شوند تا صدای با کیفیت تری ضبط کرد.

از آنجایی که صدا به طور همزمان به هر دو گوش نمی رسد، با استفاده از این سیستم قطعا کیفیت بالایی را در کنار حس چند بعدی بودن ضبط خواهید کرد.

همچنین اگر از علاقه مندان به موزیک بی کلام هستید، مطالعه مطلب معرفی بهترین سایت های دانلود موزیک بی کلام شاد، آرام و غمگین برای شما مفید و کاربردی خواهد بود.

واقعیت ۸ بعدی بودن صدا

بعضی از افراد فعال در این زمنیه معتقد هستند که استفاده ۸ بعد در صدا و یا به طور کلی تعداد بعد های بالا که به مرور شاهد افزایش آن هستیم، روش تجاری و تبلیغاتی بیش نیست و در واقع نسخه ای حرفه ای تر از صدا های ۳ بعدی هستند که برای جلب توجه بیشتر، از عبارت تعداد بعد های بالا استفاده می کنند که نمی توان این موضوع را رد و یا تایید کرد.لینک کوتاه‌ :
نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ های ویژه خوبان موزیک
فول آلبوم های پیشنهادی خوبان موزیک
دانلود فول آلبوم مهدی احمدونددانلود فول آلبوم حمید هیراددانلود فول آلبوم محسن ابراهیم زادهدانلود فول آلبوم ماکان بنددانلود فول آلبوم مسیح و آرش ای‌ پیدانلود فول آلبوم ایوان بنددانلود فول آلبوم مهراد جمدانلود فول آلبوم بهنام بانیدانلود فول آلبوم سینا شعبانخانیدانلود فول آلبوم شاهین بناندانلود فول آلبوم ایهام بنددانلود فول آلبوم اشواندانلود فول آلبوم محسن میرزادهدانلود فول آلبوم شهاب مظفریدانلود فول آلبوم پازل بنددانلود فول آلبوم رحیم شهریاریدانلود فول آلبوم محسن لرستانیدانلود فول آلبوم میثم ابراهیمیدانلود فول آلبوم علیرضا طلیسچیدانلود فول آلبوم یوسف زمانیدانلود فول آلبوم اوزیر مهدی زادهدانلود فول آلبوم محمدرضا گلزاردانلود فول آلبوم مرتضی جواندانلود فول آلبوم امیر رشونددانلود فول آلبوم هوروش بنددانلود فول آلبوم رضا بهرامدانلود فول آلبوم سینا درخشندهدانلود فول آلبوم سهیل رحمانیدانلود فول آلبوم سروش هاموندانلود فول آلبوم مرتضی آیرملو